Jakim sposobem wybrać najlepszy box (kufer ) samochodowy
Choć sezon urlopowy już dawno przeminął to tak de facto każda pora jest idealna na to by zażyć trochę odpoczynku oraz zrobić sobie parę dni wolnego. Kiedy tak właściwie wyruszamy na wycieczkę z rodziną nieraz zdarza się, że ciężko jest ulokować wszystkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku należałoby jest zainwestować w box samochodowy, innymi słowy doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakowoż nasuwa się pytanie, czym trzeba się kierować przy tego typu zakupie? Jaki kufer samochodowy wybrać, by napełniać się spokojną i komfortową jazdą oraz być przekonanym o bezpieczeństwie własnego bagażu? O tym poniżej.

Thule Motion XT XL

Poprawny dobór samochodowego kufra

Aby box samochodowy był udanym zakupem, którego nie będziemy żałować trzeba wziąć pod uwagę kilka znaczących aspektów z nim związanych.

•    Dopasowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Dogodna cena

Koncentrując się na pierwszym punkcie należy stwierdzić, że nie każdy bagażnik wolno zintegrować z dowolnym typem samochodu w związku z tym w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć czy te szczegóły będą ze sobą współbrzmieć. Poprawnym rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim i bodaj najważniejszym punktem- box powinien posiadać blokadę przed włamaniem, a prócz tego warto jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeżeli chodzi o wagę kufra, przed kupnem należałoby dowiedzieć się jaki jest maksymalny udźwig samochodu. Kolejny aspekt to cena- boxy mają swoje udogodnienia za które wypada dopłacać. Jeśli nie zależy nam na tego rodzaju akcesoriach to kupmy taniej, lecz postawmy na solidną firmę.