Pomimo, iż coraz większa część kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych zwraca uwagę na to, aby spożywane potrawy były pełne substancji odżywczych, zdarza się, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Ponieważ rynek preparatów wciąż jeszcze się rozwija, wielkość asortymentu może utrudniać decyzję.
Warto zatem mieć świadomość, czym kierować się przy zakupie specyfiku, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Preparat suplementacyjny nie powinien być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że niektórych minerałów czy związków witaminowych nie jesteśmy w stanie przyjąć wraz z jedzeniem. Wybierając zestaw minerałów można uciec się do konsultacji aptekarza lub innej zorientowanej w temacie osoby. Dobrze mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych elementów wymaga organizm nastolatki, a zupełnie innych – trzeba kobiecie w okresie menopauzy.
O tym czy stosować dietę wegetariańską przeczytasz w naszym serwisie
Z pomocą odpowiedniego preparatu można na przykład zlikwidowania różnorodnych niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, charakterystycznego dla ciężarnych czy karmiących piersią pań. Z kolei jeśli borykamy się z przewlekłym brakiem wigoru rozwiązaniem może być specyfik mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki gatunek suplementu kupimy. Najważniejsze jest jego optymalne dawkowanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie nadmierne.