Jakakolwiek dama stara się wyglądać jak najporządniej, jednakże niekiedy popełniają one błędy pielęgnacyjne, które niestety nie wpływają dobrze na skórę. Skutkiem tego należy mieć pojęcie, czego nie robić, aby uniknąć problemów, jakie będą tego skutkiem. Podstawowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorem z makijażem na twarzy.
make-up
Skóra nie dość, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w przyczynić się do powstania krostek i zaskórniaków. Też wielkim błędem jest nie używanie toniku, lub też używanie go nadmiernie nieczęsto. Zadaniem toniku jest przywrócenie należytego pH dla skóry, inaczej kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na zasadowy.
Paese
Przed zakupem kosmetyku, wypada dokumentnie przeczytać skład tego kosmetyku, bo na niektóre składniki możemy być na przykład uczuleni i to może zaowocować zmianami alergicznymi, czyli zamiast być poprawniej będzie gorzej. Równie znaczącym jest przestrzeganie daty ważności oraz harmonijne warunkowe przetrzymywanie oraz na przykład nie wszyscy zwracają uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
po porodzie
Jednakże też nie właściwe wykorzystywanie skraca na przykład ważność, pomimo że wedle etykiety jest jeszcze należyty. Mimo to dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, ponieważ bakterie na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Żeby zadbać poprawnie o cerę bez pomocy kosmetyczki, jaka niemniej jednak kosztuje czas i pieniądze, wypada się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz wypada myć żelem myjącym, bezsprzecznie dobranym indywidualnie do rodzaju cery.