Wino oraz artykuły włoskie – Mała Italia w Twojej Kuchni
Kuchnia włoska jest kultowa na całym globie przede wszystkim za sprawą pizzy oraz spaghetti. To jednakże nie wszystko, co ta niezwykła kultura oferuje. Warto jednak zaznajomić się dokładniej z towarami włoskimi, mogą one bo zrewolucjonizować kuchnię oraz doliczyć oryginalności wielu posiłkom.

Wina z Włoch

Jaki popularny napój kojarzy się z Włochami?
Oszałamiającym produktem jest, rzecz zrozumiała, wino włoskie. W tym kraju, ze względu na klimat produkowane są niesłychanie atrakcyjne oraz uważane za dobre wina. Różnorodne rejony winiarskie we Włoszech specjalizują się w rozmaitych typach produkowanego wina.


Najbardziej atrakcyjne regiony winiarskie we Włoszech to:
•    Wenecja,
•    Toskania,
•    Sycylia.
W naszym kraju tego typu towary kupić można w wielu punktach sprzedaży.
Które inne włoskie wyroby są warte uwagi?
Kolejnym, osiągalnym w Polsce artykułem jest włoski makaron. Rozkoszne spaghetti stanie się z nim jeszcze smaczniejsze. Co więcej, makarony włoskie są kultowe z wysokiej jakości. Z pewnością warto skosztować tego artykułu.
Włochy to też kraj, który słynie z produkcji oszałamiającej oliwy. Rzecz jasna w Polsce artykuły oryginalne będą nieco droższe od tych, które nabyć można bezpośrednio w kraju produkcji. Jakość oliwy jest niemniej jednak powodem, dla jakiego cena nie powinna być kłopotem – w końcu jest ona uznawana za jedną z bardzo dobrych na świecie!


Włoskie wędliny mają swoich sympatyków na całym globie, a co istotne, można je odszukać też w polskich sklepach. Najbardziej znana jest bodajże szynka parmeńska. Jej specyficzny smak i forma odróżniają ją od schematycznych wędlin. Ta suszona, surowa szynka sprawdzi się nie tylko na kanapce, ale oraz jako dodatek do wielu potraw.